Artykuł na temat: 25 kolejka | II runda | 04.03.2023 KKS Tur Basket Bielsk Podlaski vs Żubry Chorten Białystok 64:76

Rogate Derby vol 2

Po ciężkim meczu ze Zniczem Basket Pruszków, naszym Żubrom przyszło zmierzyć się z lokalnym rywalem z Bielska. Drużyna Tura po zwycięstwie w Białymstoku w I rundzie, przystępowała do spotkania w roli faworyta. Nasze Żubry zaczęły mocno i ... nie odpuściły do końca spotkania. Doskonała 1 i 3 kwarta, zadecydowały o zwycięstwie. Bohaterem spotkania został Szymon Jaworski - zdobywca 31 punktów!Świetny mecz Andrzeja Misiewicza, zdobywcy 10 punktów, 11 zbiórek i 1 bloku. Kluczowe rzuty za trzy oddał Mariusz Rapucha. Z ławki solidną zmianę dał Patryk Milewski.

Skrót spotkania:

Relacja z meczu:

Brak występu Szymona Jaworskiego, najskuteczniejszego zawodnika w derbowym spotkaniu z Turem Bielsk Podlaski nie miał wpływu na wynik rywalizacji meczu 26 kolejki Żubrów Chorten Białystok z MKS Ochotą Warszawa. Gospodarze pokonali niżej notowanego w ligowej tabeli przeciwnika 89:49. Najskuteczniejszym został Andrzej Misiewicz zdobywca 19 punktów. Gospodarze po zwycięskich rogatych derbach w Bielsku Podlaskim z Turem wywalczyli kolejne dwa punkty w meczu przed własną publicznością. Rywalizacja z warszawskim zespołem dała 19. zwycięstwo w sezonie oraz ósme u siebie.

Od początku meczu to Żubry narzuciły własne tempo systematycznie powiększając prowadzenie. Już w pierwszej kwarcie miejscowym zdarzyła się punktowa seria 12:0, którą rozpoczął kapitan Zabielski. Trypus trafił za trzy, a Bombrych faulowany był w akcji rzutowej. Żubry prowadziły 21:8. Przyjezdni w pierwszej kwarcie tylko raz trafili z dystansu, a uczynił to Falkowski. Gra Ochoty opierała się głównie w akcjach pod koszem za sprawą Mikity, Kowalskiego oraz Chmielaka. Drużynowy dorobek Żubrów w pierwszej kwarcie poprawił Milewski i gospodarze prowadzili 25:10.

Aktywnym pod koniec pierwszej i na początku drugiej kwarty w drużynie gości był Augustyniak. Drużynowy dorobek poprawiał akcjami za dwa. W drugiej kwarcie dla gospodarzy Kosobudzki dwukrotnie trafił za trzy, a Misiewicz z Zabielskim trafiali po akcjach w rzutach za dwa, Misiewicz poprawił skuteczność za trzy. Punktowy wynik drugiej kwarty dla Żubrów ustalił Trypus.

W drużynie Ochoty w drugiej kwarcie Krawczyk trafiał za trzy i za dwa, a Witosławski za dwa. Po 20 minutach gry Żubry prowadziły 47:29.W początkowych fragmentach trzeciej kwarty Żubry nastawione były na zdobywanie punktów za trzy. Z dystansu trafili Trypus oraz Rapucha. W trzeciej odsłonie goście tylko raz trafili za trzy za sprawą Krawczyka. Gościom zdarzyła się punktowa seria 7:0 po której zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 19 oczek 38:57. Żubry kontrolowały przebieg spotkania.

Bombrych z Kamińskim oraz Misiewiczem punktowali pod koszem. Akcja za dwa dała zwycięstwo w trzeciej kwarcie 19:14 i prowadzenie w meczu 66:43.W czwartej kwarcie to Żubry osiągnęły największa przewagę w danej kwarcie. Przyjezdnym pozwolili tylko na przeprowadzenie trzech skutecznych akcji w wykonaniu Mikity, Krawczyka oraz Augustyniaka. Gospodarze poprawili skuteczność z dystansu. W czwartej kwarcie za trzy trafili Kosobudzki, Trypus oraz Milewski.

Na parkiecie przy korzystnym wyniku pojawił się Rudzik. Faulowany był w akcji rzutowej oraz poprawił skuteczność za dwa. Ostatecznie Żubry wygrały czwartą kwartę meczu 20:6 i całe spotkanie 89:49.