Artykuł na temat: 28 kolejka | II runda | 22.03.2023 Żubry Chorten Białystok vs. TSK ROŚ PISZ 87:81

Żubry Chorten Białystok w meczu 28 kolejki II ligi grupy B na własnym parkiecie podejmowały TKS Roś Pisz. Emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 87:81. Podwójną zdobycz w meczu osiągnęli Arkadiusz Zabielski oraz Andrzej Misiewicz. Kapitan gospodarzy był bliski uzyskania triple-double gdyż do indywidualnego osiągnięcia dołożył osiem asyst.Pierwsze spotkanie rozgrywane w Piszu zakończyło się zwycięstwem Żubrów różnicą 20 punktów 87:67. W pięciu ostatnich meczach Piszanie osiągnęli pięć zwycięstw, a koszykarze Żubrów na pięć pojedynków przegrali tylko jeden mecz. Od początku spotkania w Białymstoku to gospodarze osiągnęli punktową przewagę. Dwa rzuty wolne wykonał kapitan Zabielski dokładając dwa punkty po akcji za dwa. Białostockiej publiczności przypomniał się Andruk trafiający za trzy. Żubry odpowiedziały celnymi rzutami z dystansu za sprawą Misiewicza i Zabielskiego i gospodarze prowadziły 12:8. Goście skutecznie grali pod koszem. Zespołowe punkty były udziałem Bessmana, Bondarenko, czy Kazimierczuka. Żubry przewagę osiągnęły po punktowej serii 8:0 którą rozpoczął Zabielski, Jaworski dołożył celną trójkę, a Rapucha zakończył przewagę skuteczną kontrą. Po 10 minutach gry Żubry prowadziły 22:16.W drugiej kwarcie gospodarze oddali jeden celny rzut z dystansu. Trójką popisał się Jaworski. Gra Żubrów opierała się na punktach spod kosza. Drużynowy dorobek poprawiał Milewski oraz Misiewicz i Zabielski. Bombrych faulowany był w akcjach rzutowych i pewnie wykonywał rzuty wolne. Goście punktowy dystans utrzymywali rzutami z dystansu.

W drugiej kwarcie goście oddali trzy celne takie próby za sprawą Stanisławajtysa i Bessmana. Po zbiórkach w ataku punktował Bessman, a Zapert ze Stanislavajtysem, czy Kazimierczukiem faulowani byli w akcjach rzutowych. Gospodarze po 20 minutach prowadzili 45:42.Przewagę Żubry zbudowały w trzeciej kwarcie. Aktywnym w zespole był Bombryvh, a Misiewicz z Zabielskim zdobywały połowiczne punkty z rzutów wolnych. W kluczowym momencie Jaworski trafił za trzy i gospodarze prowadzili 60:47. Goście w trzeciej kwarcie przeprowadzili tylko dwie skuteczne akcje za sprawą Andruka oraz Lackowskiego. Obaj trafiali z linii rzutów wolnych.W czwartej kwarcie goście systematycznie zmniejszali prowadzenie Żubrów. Andruk zapunktował za trzy. Zapert aktywny był pod koszem. Świtaj wykorzystał podania kolegów z drużyny i wykonując pewnie rzuty wolne. Goście zaprezentowali punktową serię 12:0, po której objęli prowadzenie w meczu 71:70. W tym czasie Piszanie dwukrotnie trafili za trzy, Świtaj pewnie wykonywał rzuty wolne, a Bondarenko punktował po zbiórkach w ataku. W kluczowym momencie dla Żubrów Trypus dwukrotnie trafił za trzy oraz gospodarze celnie wykonywali rzuty wolne za sprawą Misiewicza, Zabielskiego oraz Bombrycha. Gościom nie udało się wywalczyć cennego zwycięstwa po akcjach Bessmana i Żubry wygrały mecz 87:81.