Artykuł na temat: 29 kolejka | II runda | 02.04.2023 Żubry Chorten Białystok vs. AZS UJK Kielce 105:87

Żubry Chorten Białystok zwycięstwem nad AZS UJK Kielce 105:80 przypieczętowały trzecie miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Patryk Milewski zdobywca 24 punktów. Żubry wywalczyły 22 zwycięstwo w sezonie oraz dziesiąte na własnym parkiecie.

W początkowych fragmentach meczu pod koszem dla Żubrów punktowali Misiewicz i Bombrych Faulowany w akcjach rzutowych był kapitan Zabielski. Znakomicie dysponowany w rzutach za trzy był Jaworski. W pierwszych dziesięciu minutach, trafił cztery razy z dystansu. Cenne punkty dołożył Więcko. Gospodarze prowadzili 32:17. W drużynie gości nie brakowało zbiórek w ataku. W zdobywaniu punktów aktywnym był Lis trafiający z dystansu. Lesisz z Pająkiem punktowali za dwa. Pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej Lewandowski poprawił kielecki drużynowy dorobek akcjami za dwa i po faulach w akcjach rzutowych. Punktowy pojedynek z Lewandowskim toczył Milewski. Trypus trafiał za dwa. Rapucha zapunktował za trzy. Gospodarze prowadzili 51:41. Kielczanie punktowy dystans nieznacznie zmniejszyli po akcjach Barnusia czy Lisa za trzy. W białostockim zespole punktował Bombrych oraz Zabielski po znakomitym podaniu od Misiewicza. Po 20 minutach Żubry prowadziły 60:49.

W trzeciej kwarcie goście przez pięć minut gry pozwoli gospodarzom tylko na dwa celne rzuty z dystansu za sprawą Jaworskiego oraz Rapuchy. Punktowa seria 10:0 kieleckiego zespołu sprawiła, że to goście zmniejszyli stratę do Żubrów do zaledwie trzech punktów 63:66. W tym czasie punktowali: Barnuś, Piorun, Lis i Kania za trzy. W kluczowych momentach trzeciej kwarty dla Żubrów z dystansu trafił Bombrych oraz Milewski. Trypus z Milewskim punktowali także pod koszem. Ostatecznie po 30 minutach gry Żubry prowadziły 79:65.

W czwartej kwarcie Żubry osiągnęły dwudziestopunktową przewagę. W końcowych fragmentach za trzy punktowali: Kosobudzki, Kamiński oraz Więcko. Aktywnym był Milewski, który systematycznie powiększał drużynowy dorobek. Kamiński faulowany był w akcjach rzutowych. Kielczanie punktową zdobycz opierali na skuteczności Pająka, Lisa, czy Werzbickiego za trzy. Ostatecznie Żubry pokonały AZS Kielce 105:87.