I runda Play OFF | 12.04.2023 Żubry Chorten Białystok vs. UKS Trójka Żyrardów 68:72

Artykuł na temat: I runda Play OFF | 12.04.2023  Żubry Chorten Białystok vs. UKS Trójka Żyrardów 68:72

Żubry Chorten Białystok były gospodarzem rewanżowego spotkania pierwszej rundy play-off koszykówki mężczyzn drugiej ligi grupy B z UKS Trójką Żyrardów. Żubry miały do odrobienia sześć punktów z pierwszego pojedynku. Rewanż zakończył się porażką czterema punktami 68:72. Najskuteczniejszym w drużynie Żubrów został kapitan Arkadiusz Zabielski zdobywca 15 punktów.

Liczba zdobytych punktów ma kluczowe znaczenie dla ustalenia drużyny awansującej do drugiej rundy play-off walki o pierwszą ligę. Gospodarzem rewanżowego spotkania były Żubry Chorten Białystok, które na własnym parkiecie podejmowały UKS Trójkę Żyrardów. Początek meczu dawał nadzieję na odrobienie strat z Żyrardowa. Akcja Zabielskiego z Misiewiczem dała prowadzenie gospodarzom 3:0. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznego prowadzenia. Niewiński z Jaworskim punktowali za trzy. Milewski z Zabielskim pod koszem, Goście odpowiadali skutecznymi akcjami Wieczorkowskiego za trzy czy Koźluka za dwa. Żubry prowadziły 17:16.

W drugiej kwarcie gospodarze dwukrotnie trafili za trzy za sprawą Rapuchy oraz Bombrycha. Jaworski z Milewskim pewnie wykonywali rzuty wolne. Za dwa punktowali Bombrych oraz Milewski. Trójka odpowiadała skutecznymi akcjami Łapińskiego, Koźluka za dwa. Nesterowicz z Wieczorkowskim trafiali za trzy. Gospodarze po 20 minutach gry prowadzili 36:34.

Od początku trzeciej kwarty goście nastawieni byli na skuteczne rzucanie za trzy. W tym elemencie gry punktować zaczął Orębski wspomagany przez Nesterowicza oraz Łapińskiego. Wieczorkowski trafiający za trzy był faulowany, a pewnie wykonany rzut wolny sprawił, że goście prowadzili 54:49. Gospodarze nie rezygnowali z wywalczenia zwycięstwa. Punktową serię 9:0 rozpoczął celnym rzutem za dwa Jaworski, a drużynowy dorobek poprawiali Milewski, Zabielski oraz Bombrych. Rzut wolny Koźluka oraz akcja za dwa Firleja sprawiła, że po 30 minutach Żubry prowadziły 58:57.

Aktywnym w drużynie goście w czwartej kwarcie w zdobywaniu punktów był Wieczorkowski będąc często faulowanym zawodnikiem i wymuszający przeciwnika przeciwnika. Wspólnie z Łapińskim punktowali za trzy, a akcja Śniega na zakończenie kwarty dała zwycięstwo gościom 72:68 i awans do kolejnej rundy. W czwartej kwarcie w drużynie gospodarzy Jaworski punktował za trzy, Rapucha pewnie wykonywał rzuty wolne, a Zabielski punktował pod koszem.

2 mecz 1 rundy play-off 2022/2023

Żubry Chorten Białystok – UKS Trójka Żyrardów 68:72 (17:16; 19:18; 22:23; 10:15)

Punkty Żubry: Zabielski 15, Jaworski 13, Bombrych 11, Milewski 11, Rapucha 8, Misiewicz 7, Niewiński 3.

Punkty Trójka: Wieczorkowski 26, Orębski 14, Łapiński 12, Nesterowicz 9, Koźluk 7, Śnieg 2, Firlej 2.